نتایج مسابقات مرحله سوم جام جهانی ... اگدن امریکا

سلام دوستان  

مرحله سوم جام جهانی ... اگدن... آمریکا... سرزمین عجایب ... 

 

 این مرحله که برای برخی از تیم ها حکم انتخابی برای المپیک را داره، دیروز در روز اول شاهد اتفاقات عجیبی بود! این اتفاقات عبارتند از : 

 1. عدم حضور تیم کره.... کره ای ها که حالا کاملا مطمئن هستند که در المپیک حضور خواهند داشت و در رده بندی 2 مرحله قبلی در جایگاه خوب و مطمئنی قرار دارند، در مرحله سوم شرکت نکردند ضمن اینکه ایم دانگ هیون و کی بو بائه، جایزه بهترین عملکرد در جام جهانی را دریافت خواهند کرد. 
 2. حضور ژاپنی ها با تیم کامل....همان طور که قبلا در مقاله ای اشاره کرده بودم، ژاپنی ها برخلاف دو مرحله قبلی با تیم کامل در مسابقه ها شرکت کرده اند. این یک محک جدی برای آن ها قبل از المپیک خواهد بود و همچنین تا حدودی بیانگر عملکرد آن ها در فینال ماه سپتامبر هم باشد.  
 3. نتایج بسی عجیب ...! توجه شما را به این نتایج جلب می کنم.... 

 

 • ریکرو آقایان ... 
 1. محمد از مالزی 668  
 2. باتو سونگوئو (اگه درست خوانده باشم) از روسیه 668
 3. میلاد وزیری از ایران 666
 4. براد الیسون از آمریکا 662  

خوب آقای وزیری که سوم شدند ... و بقیه ...  

کیوان ریاضی مهر 647 امتیاز مقام بیست و چهارم  

حامد فوری با 613 امتیاز مقام صد و دوم

 (رکوردها چقدر دخترانه است!!!) با رکوردهای خانم ها مقایسه کنید!!! 

 

 • تحلیل

آقای وزیری در انتالیا 664 زده و حالا فقط دو تا رفته بالا. نمی دونم چرا اینقدر رکوردها پایین بوده. براد الیسون در آنتالیا رکورد 690 را داره. حالا چرا اینقدر کم زده ، خدا می دونه و از ما پنهان است.

 

 • ریکرو خانم ها .... 
 1. سنیا پرووا از روسیه با 666 
 2. ماریانا آویتیا از مکزیک با 663 
 3. دنیس وان لمئون از شیلی با 662 

در این مرحله تیم ایران ... 

 1. خانم زهرا دهقان مقام ۵۷  با ۶۱۵ امتیاز 
 2. خانم محمودی سرشت مقام ۶۷ با ۶۱۲ امتیاز  
 3. خانم ساره اسدی مقام ۷۶ با امتیاز ۶۰۵ 

 

 • کامپوند آقایان   

در اینجا هم وایلد از آمریکا زیاد خوب نتیجه نگرفت. ببینید... 

 1. کریستوفر پرکینز از کانادا با ۷۰۷ امتیاز  
 2. برادن گلنتین از امریکا با ۷۰۵ امتیاز  
 3. پیر جولیان دلوچه از فرانسه با ۷۰۵ امتیاز  

در اینجا وایلد از آمریکا قهرمان دو مرحله قبلی جام جهانی با ۷۰۴ امتیاز چهارم شد. در این گروه اقای زمانی نژاد با ۶۹۳ امتیاز هجدهم شد. اگر دوباره به وایلد از آمریکا بخوره ، بدشانسی های ایشان کامل خواهد شد. چون یک بار در وگاس و در جام جهانی هم دو بار به وایلد باختند و حذف شدند.  

 

 • کامپوند خانم ها  
 1. اریکا آنشوارتز از آمریکا با 697 امتیاز  
 2. لیندا اوچوآ از مکزیک با 690 امتیاز  
 3. آلبینا لوگینووا از روسیه با 690 امتیاز  

در این قسمت چون فدراسیون کمبود مالی داشت، هیچ کس از کشورمان شرکت نکرد!  

 

 • نتایج میکس تیم ریکرو    
 •  
 • خوب تیم ایران یازدهم شد ولی در همان اول به تیم بریتانیا با نتیجه 144 بر 149 باخت و حذف شد. تیم های آمریکا و روسیه هم به فینال این قسمت راه پیدا کردند. در دیدار رده بندی تیم آلمان با نتیجه 145 بر 144 بر تیم ژاپن غلبه کرد و سوم شد.
 • میکس کامپوند   
 • در این قسمت تیم هلند که در دور دوم تیم آمریکا را حذف کرد!!! به همراه تیم روسیه به فینال این قسمت راه پیدا کردند. آلمان در مسابقه رده بندی با نتیجه 155 بر 150 بر تیم مکزیک غلبه کرد و سوم شد.

مرحله سوم جام جهانی - اگدن آمریکا

سلام  

 

بالاخره مرحله سوم جام جهانی هم تا ساعاتی دیگر در اگدن آمریکا آغاز خواهد شد و کمانداران ریکرو و کامپوند به رقابت خواهند پرداخت. همان طور که در مقاله ای اشاره کرده بودم، مسابقات اگدن به جهت اینکه برای برخی از تیم ها جنبه انتخابی برای المپیک را دارد، بسیار مهم است.  

 

در این دوره علاوه بر رقابت برخی کشورها برای کسب سهمیه المپیک، شاهد رقابت کمانداران برای حضور در فینال توکیو هم خواهیم بود. آقای رضا زمانی نژاد تنها امید ایران برای راه یابی به فینال توکیو هستند. ایشان در رده بندی دو مرحله قبلی در رده ی 8 هستند و ما امید زیادی داریم تا ایشان در فینال توکیو که ماه سپتامبر برگزار خواهد شد، حضور داشته باشند. 

  

آن چیزی که باعث تاسفه این است که خانم حلیمیان که در رده بندی دو مرحله قبلی سیزدهم بودند و شانس این را داشتند تا در فینال حضور داشته باشند، (ایشان پارسال در فینال چهارم شدند!) با تصمیم فدراسیون به این مسابقات نرفتند... تنها در ماده کامپوند همان آقای زمانی نژاد شرکت می کند که خوب "خرجشان را خودشان می دهند!!!" باعث تاسفه! 

 

اما برنامه امروز .... 

ساعت 9 تا 12 تمرین ریکرو آقایان  

ساعت 13 تا 16  تمرین ریکرو خانم ها و کامپوند آقایان و خانم ها 

ساعت 16 تا 17 جلسه مدیران تیم ها 

ساعات به وقت محلی آمریکا هستند... 

 

حالا یک سوال؟ به نظر شما ژاپن در فینال نماینده کامپوند خواهد داشت؟ َ

تصویر کمان های کامپوند

سلام  

به دلیل اینکه به  نازنین قول دادم عکس کمان های کامپوند را بگذارم تا ببینه چه شکلی هستند... توجه شما را به این عکس ها جلب می کنم. 

 

Image Detail

کمان حرفه ای به درخواست محمد م

همراه با .... 

  ووووو

وقتی امتیازها برابره....

سلام  

 

یک مطلب در مورد قوانین داوری برای شما می گذارم تا یک کم تنوع بشود...  این مطلب در مورد تساوی امتیازات تیراندازان است که ممکنه که نه حتما خیلی از تیراندازها می دانند ولی برای کسانی که نمی دانند این مطلب می تونه مفید باشد.... 

 

تساوی امتیازها ممکن است در هر دو مرحله ی مقدماتی و حذفی اتفاق بیفتد. طرز عمل در این دو مرحله متفاوته... زمانی که امتیازات برابر بشود، داور چطور عمل می کند؟  

 

 

مسابقات انفرادی

 

 • دور مقدماتی  

همان طور که مستحضر هستید در دور مقدماتی یا همان کوالی، شما تعداد تیرهای مشخصی را پرتاب می کنید. بعد امتیازات جمع می شود و شما در جدول قرار می گیرید. چنانچه امتیازات شما با تیرانداز دیگری برابر باشه،  بسته به اینکه در کجای جدول قرار بگیرید، نحوه ی رده بندی متفاوت خواهد بود. مسئله ی حل تساوی به این صورت خواهد بود.... 

 1. چنانچه شما در انتهای جدول نباشید، یعنی هر جایی جز نفرات آخر جدول، اگر امتیازاتتان با تیرانداز دیگری برابر شود، ابتدا تعداد X+10  شمارش شده و کسی که تعداد بیشتری امتیاز 10 داشته باشد، در مکان بالاتر قرار می گیرد. چنانچه در تعداد X+10  برابر بودید، حالا فقط تعداد X محاسبه می شود، یعنی تعداد تیرهایی که به داخلی ترین دایره فیس اصابت کرده است. در صورتی که در شرایط برابر قرار گرفتید، در اینجا با قرعه کشی رده بندی صورت می گیرد، یعنی شیر یا خط. 
 2. چنانچه در انتهای جدول چنین اتفاقی افتاد، تمام بازیکنانی که در انتهای جدول امتیازات برابر دارند، باید شوت آف بزنند. یعنی یک تیر پرتاب کنند تا کسی که وارد مسابقه ی حذفی می شود، مشخص بشود.  

مثال .... 

 • در مسابقه ای نفرات 5 و 6 جدول دارای امتیازات برابر 650 هستند.  

تیرانداز A :   650      X+10 : 40      X: 21 

تیرانداز B: 650       X: 10 : 40      X: 20

 

در این حالت چون این تیراندازان بالای جدول قرار دارند، بنابراین ابتدا تعداد X+10  و در صورت تساوی این تعداد، تعداد X محاسبه خواهد شد. چون پس از تساوی امتیازات، تعداد X+10 برابر شده است، بنابراین پس از شمارش تعداد X، رده بندی انجام خواهد شد. در این مثال تیرانداز A به دلیل زدن X بیشتر، در رده ی 5 و تیرانداز B در رده ی ششم قرار می گیرد.  

در مثال بالا چنانچه تعداد X نیز برابر بود، قرعه کشی رده بندی را مشخص می کند.  

 

 • در مسابقه ای پس از برگزاری دور مقدماتی، نفرات 64، 65 و 66 دارای امتیازات برابر 550 هستند. در این شرایط کدام بازیکنان وارد رده بندی می شوند؟ چون این بازیکنان در انتهای جدول هستند، بنابراین همگی شوت آف می زنند. یعنی برای انتخاب نفر آخر که نفر 64 است، همگی با هم شوت آف خواهند زد. یک تیر به سمت هدف پرتاب می کنند در 40 ثانیه زمان. حالا کسی که امتیاز بیشتری داشته باشد، به دور حذفی می رود. چنانچه امتیازات برابر بود، کسی که تیرش به مرکز نزدیک تره وارد مرحله ی حذفی می شود.  

 

 • دور حذفی  

در دور حذفی چنانچه تساوی اتفاق بیفتد، کار به شوت آف می ره که قبلا خیلی در موردش صحبت کردیم و حتی اگر از خواننده های قدیمی هم باشید، براتون مثال هم زدم. در مسابقات خارج سالن در ریکرو ست سیستم و در کامپوند به صورت جمع امتیازات 15 تیرخواهد بود و در مسابقات داخل سالن ریکرو و کامپوند ست سیستم خواهد بود. چنانچه بازی به تساوی کشیده شود، شوت آف مسئله را حل خواهد کرد.  

 

  

تساوی در مسابقات تیمی  

در این مورد........ شما می دونید که تیم ها چطور رده بندی می شوند؟  هر تیم  از سه تیرانداز تشکیل شده ولی معمولا چهار بازیکن در هر تیر حضور دارند که در واقع یکی به عنوان رزرو عمل می کند. مسابقات تیمی در دو بخش میکس تیم یا تیمی ترکیبی و تیمی خانم ها و آقایان برگزار می شود. در میکس تیم تیراندازهای  خانم و آقایی که در یک تیم در دور مقدماتی بالاترین امتیاز را به دست آوردند، حضور دارند. همان طور که در بالا هم گفتم ممکنه به تشخیص مربی تیم، نفرات عوض بشوند که البته باید این تغییر توسط کاپیتان تیم و یا نماینده تیم، تا حداکثر یک ساعت قبل از مسابقه  به هیئت داوران گزارش بشود، یعنی نمی شود بدون اطلاع هیئت داوران بازیکنان را تعویض کرد.  

 

حالا اصولا چطور تیم ها رده بندی می شوند؟  

بازیکنان تیم در دور مقدماتی شرکت می کنند، وقتی امتیازاتشان ثبت شد، جمع امتیازات سه نفر برتر تیم (در میکس تیم، جمع نمرات خانم و آقایی که بالاترین امتیازات را در تیم خانم ها و آقایان دارند)، مشخص کننده ی جایگاه تیم در جدول است. حالا اگر تساوی در امتیازات اتفاق افتاد.... 

 

 • در مرحله ی رده بندی( جایی که امتیازات جمع می شوند).... 

چنانچه تیم ها در انتهای جدول نباشند، تعداد X+10  و سپس در صورت تساوی تعداد X تعیین کننده جایگاه تیم ها است. در صورت تساوی در تعداد X+10، حالا تعداد X شمارش می شود.  

 

چنانچه تیم ها در انتهای جدول باشند، شوت آف خواهند زد. یعنی سه نفر اعضای تیم ها(در میکس تیم دو نفر اعضای تیم) روی خط قرار می گیرند و در 40 ثانیه زمان یک تیر به سمت هدف پرتاب می کنند. تیمی که امتیاز بیشتری گرفته باشد، به دور حذفی می رود. اگر امتیاز تیمی با تیم دیگری برابر شد، در این صورت تیرها به صورت تکی مورد بررسی قرار می گیرد. (در میکس تیم دو تیر موجود و در مسابقات تیمی اقایان و خانم ها سه تیر موجود بررسی می شوند) به این صورت که اول تیری که به مرکز نزدیک است در هر دو سیبل بررسی می شود. چنانچه تیر اول هر تیم به هدف نزدیک تر باشه، برنده تعیین می شود ولی اگر این تیر نیز مساوی بود، تیر دوم بررسی می شود و در مسابقات تیمی آقایان و خانم ها تیر سوم در صورت تساوی امتیازات در تیر دوم! افتاد الان؟ 

   

 

 • در مرحله ی حذفی ... 

وقتی در مرحله ی حذفی تیم ها برابر می شوند، بازیکنان تیم همگی روی خط می آیند و شوت آف می زنند که قبلا خیلی توضیح دادم و دیگه توضیح نمی دهم.  

 

متشکرم و موفق باشید

( تعداد کل: 11 )
   1       2       3      >>