امان از درد دندون


    سلام 

  

      تو این دنیا دو تا درد از همه بدتر و غیرقابل تحمله! اولیش دل درده و دومیش دندون درد چون تا انجا که یادمه دست درد و پا درد و غیره را به راحتی از سر می گذرونم.... ولی دندون درد فیل رو هم می ندازه چه برسه به ادم ..... و به همین دلیل خیلی از کارهای ما عقب افتاد و بدقولی شد و غیره ولی عیبی نداره چون به زودی عقب افتاده ها روی وبلاگ می اد. 


     برای خالی نبودن عریضه، یه مطلب داوری براتون می گذارم تا لذت ببرید. این مطلب اگر و اما های زیادی داره ولی عجالتا اصل مطلب اینه اما قبلش پیشنهاد امروز که مربوط می شه به مطالعه کتاب لافکادیو اثر عمو شلبی عزیز من. خیلی جالبه و خوندنش خالی از لطف نیست. 

  

       اما مطلب در مورد جدول مسابقات تیمی هست .... عنایت داشته باشید : 


 

 

       شما هم حتما روزی وارد مسابقات لیگ خواهید شد و مطمئنا خیلی از خوانندگان بارها لیگ سراسری و یا لیگ استانی را تجربه کردند. تیم ها به مسابقات وارد می شوند و می دونید که هر تیم شامل سه نفر مسابقه دهنده است ولی ممکنه تعداد اعضای تیم از سه بیشتر باشه و یک عده از تیراندازان به عنوان رزرو در تیم حضور داشته باشند تا در صورت نیاز در مسابقه شرکت کنند. 


     در شروع هر لیگ بر اساس قرعه کشی، جدول مسابقات تیمی تعیین می شه و به این ترتیب مشخص می شه که هر هفته، هر تیم با چه تیمی مسابقه داره . جداول بر اساس تعداد تیم های شرکت کننده، مشخص می شوند. ممکنه تعداد تیم ها زوج یا فرد باشه که در این صورت ....


     اگر تعداد تیم ها زوج باشه ..... تعداد مسابقات = تعداد تیم ها - 1 

     اگر تعداد تیم ها فرد باشه ...... تعداد مسابقات = تعداد تیم ها 


       اوکی؟ و حالا فرض می کنیم که هشت تیم در مسابقات لیگ شرکت کردند. جدول برای نیم فصل اول به این صورت می گرده ...... از روی جزوه داوری هم می نویسم که یه موقع اشتباه نکنم. خوب ما یه تیم مثلا تیم شماره 1 را ثابت می گیریم(این مورد یه کم نکته داره اخر سر می گم) و بقیه در خلاف جهت عقربه های ساعت می گردند. تعداد بازی ها می شه :

      

    8 (تعداد تیم ) - 1  = 7


 این جدول هفته اول است : 


81
72
63
54

    خوب حالا می رسیم به هفته دوم : 


71
68
52
43

     در هفته سوم جدول اینطوری می شه : 


61
57
48
32
 


     هفته چهارم بازی ها به این صورت می شه : 


51
46
37
28


     هفته پنجم : 


41
35
26
87

هفته ششم : 


31
24
85
76

هفته هفتم و پایانی : 


21
83
74
65


    

    خوب تا نیم فصل را داشته باشید تا در مورد تعداد تیم های فرد هم یه مثال کوچولو بزنم. فرض می کنیم سه تیم در مسابقات شرکت کردند. جدول اینطوری می شه : 


     تعداد تیم شرکت کننده 3 = تعداد بازی در نیم فصل 3 


جدول هفته اول ..... دقت کنید که در سه تیمی و در کل تعداد تیم فرد، یه تیم همیشه Bye می خوره یعنی استراحت می کنه. پس اگه هفت تیم در مسابقات شرکت کرده باشند، در اینصورت شش تیم مسابقه می دهند و بر اساس قرعه، هر هفته یه تیم Bye می خوره و می ره خونش می خوابه. پس وقتی تعداد تیم ها زوجه ، خبری از Bye  نیست مگر اینکه مسئولین مسابقه توی نیم فصل یه هفته به کل تیم های شرکت کننده استراحت بدهند. 


    حالا برگردیم سر همون سه تیم شرکت کننده در مسابقات. یه تیم باز در جدول ثابته و بقیه می گردند (نکته)


     جدول هفته اول : 


     

Bye1
32


     همانطور که می بینید تیم 1، بای خورده و در هفته اول استراحت می کنه و تیم های 2 و 3 در هفته اول مسابقه می دهند. در هفته دوم، جدول در خلاف جهت عقربه های ساعت می گرده و اینطوری می شه : 


31
2Bye

     در هفته دوم حالا این تیم 2 هست که استراخت می کنه و تیم های 3 و 1 با هم مسابقه می دهند. در هفته سوم : 


21
Bye3

    به این ترتیب در هفته اخر از دور رفت تیم های 1 و 2 مسابقه می دهند و تیم 3 بر اساس قرعه به استراحت می پردازد. 


      مسائل مزبوط به جدول به همین جا ختم نمی شه بلکه بحث دور برگشت هم هست. در دور برگشت، در یه مدلی که دیدم جدول دور رفت عینا تکرار می شه و همنطوری می چرخه. مثل جدول لیگ برتر فوتبال. فرض کنیم در هفته اول استقلال با راه اهن سورینت در زمین استقلال یعنی ورزشگاه ازادی مسابقه داره. در دور برگشت هفته اول باز هم همین دو تیم با هم مسابقه دارند منتها در زمین راه اهن. پس جدول هشت تیمی برای دور برگشت دوباره به همون صورت دور رفت تکرار می شه. هفته اول دور برگشت می شه : 


81
72
63
54


      و به همین ترتیب تا هفته چهاردهم. هفت هفته رفت و هفت هفته بازی برگشت داریم. ولی ممکنه جدول یه جور دیگه ای هم بچرخه. اجازه بدید بریم سراغ جدول سه تیمی که فرد هست. جدول هفته اخر دور رفت در هفته اول دور برگشت ثابت می مونه و بعد مثل دور رفت می چرخه. می تونید این را روی برگه یادداشت کنید. اگر دقت کنید در سایت ورزش 3 که لینک کردم، جداول مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا، به همین صورته. یعنی جدول هفته اول دور برگشت با جدول هفته اخر دور رفت وضعیت ثابتی داره و فقط جای تیم های میزبان و میهمان عوض شده. پس جدول برای دور برگشت به این صورت است. اگر یادتون باشه جدول هفته اخر دور رفت اینطوری بود: 


21
Bye3


     حالا همین جدول را برای هفته اول دور برگشت در نظر می گیرند. یعنی دوباره تیم های 1 و 2 در دور برگشت با هم بازی می کنند و تیم 3 دوباره بای می خوره. در هفته دوم از دور برگشت و چرخش جدول در خلاف جهت عقربه های ساعت: 


bye1
32

    یعنی تیم های2 و 3 مسابقه می دهند و تیم 1 استراحت می کنه و در هفته اخر : 


31
2bye


    تیم 1 و 3 مسابقه می دهند. جداول لیگ قهرمانان اروپا هم به این صورته و همانطور که گفتم اگر این جدول ها رو خوب نگرفتید می تونید سایت ورزش سه را نگاه کنید و از روی اون جدول بکشید. منتها جداول انها زوج و چهار تیمی هست و خبری از Bye نیست. 


    و اما نکته ها


     ..... خانم رسولی فرمودند که ممکنه جدول با نظر برگزار کننده مسابقه تغییر کنه و یا در برخی موارد بازی ها جا به جا بشه. یا مثلا به جای تیم 1، bye رو ثابت در نظر بگیرند و بقیه تیم ها بچرخند. و خلاصه اینکه .... اما در هر صورت باید این تغییرات در جلسه سرپرستان تیم ها مطرح بشه و همه از ابتدای فصل از این تغییرات مطلع باشند. 


     

                                                                                                                                 موفق باشید                                    نظرات (5)
سلام یادت باشه گالیور تو قول داری که نقشه گنج رو بدی به من!!!!منظورم رکورد ها و جدول امتیازات داخل ایرانه.
امتیاز: 0 0
پاسخ:
سلام
شما خودت را برسون به 310، بعد رکوردها رو بهت می گم
23 آبان 1392 ساعت 07:28 ب.ظ
من یک سوال داشتم؛جچوری میشه وارد لیگ شد؟
امتیاز: 0 0
پاسخ:
هیچی .... کیفیت کار را می بری بالا و سپس اگر باشگاهی که تیر می زنی، تیم تشکیل داد که ازت دعوت می شه و اگر هم انجا تیم نداشت می تونید بروید به یه باشگاه دیگه رکورد بزنید اگه خوب بود تشریف می برید تو تیم.
23 آبان 1392 ساعت 07:29 ب.ظ
اونهایی که تو لیگ تیر میزنند درآمدی هم دارند؟باشگاه ها دستمزد بهشون میدند؟
امتیاز: 0 0
پاسخ:
هه هه هه.... امسال تو لیگ تهران که البته لیگ نیمه حرفه ای بود ... البته بقیه رو نمی دونم .... ولی ما که تا هزینه چاپ اسم پشت پیراهن را خودمون دادیم. تو اکثر باشگاه ها همینه. البته برخی باشگاه ها هستند که اسپانسر دارند اون هزینه ها رو می ده ولی دستمزد مال باشگاه های لیگ برتره.
23 آبان 1392 ساعت 07:31 ب.ظ
خب پس بریم لیگ برتر که درآمد هم کسب کنیم به نظرت بهتر نیست
امتیاز: 0 0
24 آبان 1392 ساعت 04:38 ب.ظ
آمنه مرزوقی در سطح جهانی 280زده من چجوری 310 بزنم؟

امنه مرزوقی 77 شدند با این کوالی

Name Ameneh Marzoughi (IRI)
70m First DistanceQualification Round RW
END ARROWS TOTAL
1 2 3 4 5 6
1 X 9 8 7 7 7 48
2 9 8 8 8 7 6 46
3 10 10 9 7 7 7 50
4 9 8 8 8 7 4 44
5 10 8 7 7 6 4 42
6 10 9 9 8 7 7 50
Total: 280
10's + X's: 5 X's only: 1
امتیاز: 0 0
پاسخ:
ممکنه ولی مشکله
24 آبان 1392 ساعت 07:45 ب.ظ
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نظر بدهید
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد