ببخشید


     سلام 


         واقعا از همه عذر می خوام. تا به حال چند نفر از دوستان در مورد انواع و اقسام کمان (مخصوصا کامپوند) از بنده سوال کردند. ببینید اصولا اطلاعاتم در مورد انواع مدل های کمان و قابلیت هم کدوم از آن ها کم هست. حالا اگه یه اطلاعات کمی هم دارم در مورد کمان ریکرو هست.... باید بگم که در مورد کامپوند، اطلاعاتم خیلی پایینه. 


         پیشنهاد می کنم این مدل سوالات را از مربی تان بپرسید چون معمولا مربی ها اطلاعات بیشتر و کامل تری در اختیارتون قرار می دهند. 

 


                         شرمنده شما ، سامورایی

تمام و کمال


      ریکرو اقایان 


    فرمودم که الیسون بعد از موفقیت در کوالی، باز در حذفی و دور 1/4، به تاراندیپ رای از هند باخت و حذف شد. نتیجه اون مسابقه 6 بر 2 به نفع "رای" تموم شد و حذف الیسون تقریبا دومین نکته دور حذفی اقایان بعد از حذف توماس اوبر فرانسوی بود. 
   
توماس اوبر لحظاتی قبل از حذف شدن.


           اما این همه ماجرا نبود و خیلی های دیگه هم حذف شدند.... در همین مرحله، جک کامینسکی هم به وسیله ژان والادون حذف شد. در دور نیمه نهایی ژان والادون اتانو داس از هند را برد و به فینال رفت که در فینال هم 6 بر 2، تاراندیپ رای را برد و اول شد. در ادامه اتانو داس هم 7 بر 1 دنیس گانکین از قزاقستان را برد و سوم شد. 


  1. ژان والادون
  2. تاراندیپ رای 
  3. اتانو داس


 

 ریکرو خانم ها 


      کره ای ها در این قسمت هر چی عنوان بود درو فرمودند. اما یه کم که به عقب برگردیم چند تا مسابقه جالب هست، مثلا مسابقه دپیکا کوماری و بوریولی ریمیل هر دو از هند در دور 1/8 که به شوت اف رفت و در نهایت کوماری با امتیاز 10 در مقابل 9 ریمیل، به دور بعد رفت. 

        

       در دور 1/4، مسابقه کوماری در برابر کیم یو می - نفر اول کوالی- باز به شوت اف رفت و اتفاقا هر دو هم 10 زدند، منتها تیر "کیم به هدف نزدیک تر بود و بازی را برد. باز در همین دور بومبایلا دووی لایشرام از هند رفت به دیدار نفر ششم کوالی از کره به نام کیم مین جونگ.... بازی ان ها هم به شوت اف رفت منتها "لایشرام" نتونست پا به پای حریف کره ای بیاد و در شوت اف 8 زد که حریف کره ای 10 زد و بازی را برد. 


       القصه که جئون سونگ اوون که در کوالی چهارم شده بود، کیم مین جونگ -نفر ششم کوالی- را برد 6 بر 0 و اول شد. در بازی رده بندی هم کیم یو می موفق شد چانگ هی جین را ببره و سوم بشه با نتیجه 6 بر 2.     کامپوند اقایان 


     فینال بین برادران وایلد برگزار شد. ریو و لوگان وایلد .... یک فینال خانوادگی که دوباره ریو برنده شد با نتیجه 6 بر 4. احتمالا بازی قشنگی بوده. اما استیو اندرسون از امریکا هم سوم شد تا امریکایی ها در این ماده مقام های اول و دوم و سوم را به دست بیاورند. اینجا هم اتفاقات جالب هست ....


     دور 1/8 با باخت جال اماس همراه بود که با نتیجه 6 بر 4 به فابین دلوبه از فرانسه باخت. اما در دور 1/4، میک شلوزر که با یه رکورد خوب، 298 و 300 در کوالی اول شده بود، با نتیجه 7 بر 1 به لوگان وایلد باخت و حذف شد. در همین مرحله ریو وایلد 6 بر 2 فیرو از مکزیک را  برد.      کامپوند خانم ها 


    خانم قاسمپور بعد از بردن حریف سنگاپوری در دور 1/8، در دور 1/4 خورد به کریستی کالین و 7 بر 1 باخت. فکر کنم الان در مجموع 8 امتیاز داشته باشه چون تو مراکش در مرحله 1/8 باخت ولی الان چون جزء 8 نفر بوده بالاخره اگه هشتم هم شده باشه، 8 امتیاز می گیره. 


     در بازی فینال، اریکا جونز چکشی و 6 بر 0 لوگینووا را برد و اول شد. در بازی رده بندی هم کریستی کالین 7 بر 1 لیندا اوچووا را برد. اوچووا در کوالی اول شده بود. البته اوچووا در نیمه نهایی 7 بر 3 به لوگینووا باخت.                                                                                                                                    

مرحله دوم وردکاپ داخل سالن - سنگاپور


      سلام به همه

   

     این روزها خوردن بستنی زمستونی فراموش نشود.... متشکرم. 


      بعد از مسابقات مراکش، حالا نوبت مسابقات سنگاپور هست که امروز شروع شده. همکنون کوالی ریکرو خانم ها و کامپوند اقایان به اتمام رسیده و ریکرو اقایان و کامپوند خانم ها در حال انجام است. یه نتایج سر هم بندی براتون می گذارم + لینک نتایج، عنایت داشته باشید : 


 

      ریکرو خانم ها         در این بخش کره ای ها حضور پر رنگی دارند، برعکس دوره های قبل که تیراندازان چین تایپه می ترکوندند(البته وقتی کسی نبود) و به این ترتیب مقام اول و دوم و چهارم و پنجم را به دست اوردند، اما مقام سوم مال بومبایلا دووی لایشرام از هند هست که اون وسط قاطی کره ای ها افتاده! تیم هند تقریبا با ترکیب کامل امده یعنی حتی دپیکا کوماری هم در مسابقات هست که با 562 امتیاز، نهم شده. ولی کره ای ها رکوردهای خوبی زدند، اینم لینکش : 


http://www.ianseo.net/TourData/2013/318/IQRW.php
      کامپوند اقایان 

  

     در این بخش باز میک شلوزر هلندی اول شده منتها فرقش اینه که رکوردش از رکورد مراکش خیلی بهتر شده. انموقع 293 و 294 می زد الان 300 و 298 زده. پشت سرش دو تا امریکایی هستند با نام استیو اندرسون و ریو وایلد که وایلد البته قهرمان چند دوره مسابقات سنگاپور بوده. در ادامه جال آماس از نروژ و تیم ملی مکزیک هستند . اینجا تیراندازان چینی و هنگ کنگی خیلی حضور پر تعدادی دارند بعلاوه یه عده تیرانداز هندی که همشون افتادن ته جدول.... اینم لینکش : 


http://www.ianseo.net/TourData/2013/318/IQCM.php


   

            کامپوند خانم ها 


          اما در قسمت کامپوند خانم ها، خانم قاسمپور با 568 امتیاز، ششم شد. اینجا هم حضور تیراندازهای خوب خارج سالن، به کیفیت مسابقات اضافه کرده مثل اریکا جونز، البینا لوگینووا و لیندا اوچووا و کریستی کالین. لیندا اوچووا با 589 امتیاز اول شد و به دنبالش اریکا جونز با 588 و یه اختلاف میلیمتری دوم شد وکریستی کالین باز هم از امریکا 578 امتیاز سوم شد. لوگینووا هم با 571 امتیاز چهارم شد. اینم لینکش:


http://www.ianseo.net/TourData/2013/318/IQCW.php          ریکرو اقایان 


    برادی الیسون با یه جهش! خودشو از مقام سوم به مقام اول رسوند و با 589 امتیاز در مجموع دو کوالی اول شد. ژان والادون هم با همین امتیاز و همین تعداد 10 و 9 در جای دوم قرار گرفت. احتمالا سکه انداختند.... اما اتانو داس هندی که کوالی اول را ترکونده بود، در کوالی دوم 279 زده و به این ترتیب تا مقام یازدهم پایین افتاده. اما بعد از الیسون و والادون، جایانتا تالوکدار هندی، مقام سوم را به دست اورد با 587 امتیاز. اینم لینکش : 


http://www.ianseo.net/TourData/2013/318/IQRM.php


        باز هم می گم بستنی زمستونی یادتون نره. 

عکس کمان های قدیمی :دی


    من نمی دونم این کمان چیه؟ اول فکر کردم کامپونده ولی دقیقا نمی شه گفت. شاید یه جور ریکرو باشه...

    
قبضه کمان ریکرو عهد دقیانوس 1960.....
  

         کی جون داره اینو بکشه؟ خخخخخخ


    + خیلی عکس های قدیمی کمان در سایت زیر ... : 


                      http://www.archeryhistory.com/recurves/recurves.htm


چ.......

hagar007


hagar006