No.1

        سلام عرض شد


        اولین بحثی که در مقاله "وردارچری " هست بحث پونداژ کمان بود.... خوب ایا برای تیراندازی خوب باید پونداژ کمانتان حتما 60 باشد؟ یا چی ؟ ببینید در مقاله نوشته شده که تازه کارها با کمان های تمرینی و پونداژ پایین کارشان را اغاز می کنند و بعد به سمت پونداژ بالاتر برای پرتاب تیر سریع تر و جمع تیر بهتر سوق داده می شوند. در حالی که طبق گفته نویسنده سال 1988 دنیس پارکر موفق شد برای تیم ایالات متحده مدال برنز المپیک را با کمان تنها 28 پوند به دست بیاورد.


      خوب این یک اصل مسلمه که شما باید قبل از بالا بردن پونداژ کمان باید بتوانید وزن کمان و بعد از ان مهمتر شتاب پس از ریلیز که در واقع همان مهمترین مرحله تیراندازی یعنی "فریز" می باشد را کنترل کنید. وگرنه بالابردن پونداژ اصلا بی فایده است. معلومه که شخصی که با پونداژ پایین می زند ولی کمان را کنترل می کند, بهتر از کسی تیراندازی می کند که پونداژ را بالابرده اما نمی تونه کمانش را کنترل کند.


      اما یه بحثی.... این درسته ولی اون چیزی که هست اینه که اگر وارد مسابقه ای بشوید که شرایط اب و هوا... افتابی و صاف نباشد و باد با شدت متغیر در حال وزش باشد انوقت اوضاع کمی بغرنج می شه. این را خودم هم تجربه کردم. در واقع در شرایطی که باد می زه .... خیلی اوقات ارزو کردم ای کاش پونداژ کمانم بالاتر بود..... اونوقت حداقل رو سیبل خودم را قرینه می گرفتم نه چهار تا سیبل اونورتر ..... :دی


    What's your IDEA???? :D

نظرات (1)
واقعا کمان با پونداژ 28 تو مسابقه جواب میده؟؟؟
امتیاز: 0 0
پاسخ:
نمی دونم لابد هوا صاف و افتابی بوده که جواب داده
7 شهریور 1394 ساعت 12:51 ق.ظ
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نظر بدهید
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد